Sytuacja w lidze przed ostatnią kolejką!

Aktualizacja tabeli ligowej MTrail Running Series. Mamy kilka ciekawych przetasowań po ostatniej kolejce w ramach RAWki na Surowo. Był to przedostatni bie gw ramach cyklu. Ostatnia impreza odbędzie się 28.10.2023 i będzie to NOCnik Trail, który zostanie rozegrany na trasie 19km i +800m UP. A tymczasem zapraszamy na krótką analizę sytuacji w lidze. Na wstępnie przypominamy, iż zgodnie z regulaminem ligi aby być klasyfikowanym w kategorii wiekowej, należy ukończyć przynajmniej 3 biegi. Dlatego uczestnicy, nawet z TOP3, którzy nie spełnią tego kryterium nie zostaną uwzględnieni. Ten zapis regulaminowy powoduje np. brak kogokolwiek w kategorii 20-29 wśród Pań, a wśród Panów, będzie to tylko dwóch zawodników. Ogólnie widać, mocny podział wiekowy i bardzo niską liczbę uczestników poniżej 30 roku życia na naszych imprezach, co niewątpliwie smuci. Może w przyszłym roku musimy odpalić ligowego TikToka? 😉

OPEN:

Wśród Pań na prowadzeniu umocniła się Monika Banasik, która wygrała RAWki. Ze stratą 150 punktów na drugim miejscu mamy Ania Święch a na ostatnim stopniu podium wylądowała Małgorzata Kostka, której zabrakło na RAWkach. Niestety Małgosia miała przed biegiem wypadek rowerowy, ale mamy nadzieję, że na NOCnik Trail będzie już w pełni sił 🙂 W przypadku braku Małgorzaty, wtedy owtiera się okienko na pudło dla Magda Artym.

Wśród Panów lideruje Artur Dzioba z 60 puntami przewagi nad Mateusz Pełdiak, który zaliczył bardzo dobry występ na RAWkach. Podczas NOCnika może to być niezwykle ciekawy pojedynek między nimi. Na pewno, miejsca na spacerek tam nie będzie i Arut musi pobiec na 100% swoich możliwości aby utrzymać pierwszą lokatę. Na RAWkach zabrakło Karola Ziajki, który spadł na czwartą lokatę i jedynie w przypadku braku startu lun DNF w NOCniku, któregoś z Panów TOP3 może wskoczyć jeszcze na podium. Kolejnym wielkim nieobecnym jest trimfator z zeszłego roku Sławomir Kuliga, który na szczęście miał bardzo ważny powód swojej nieobecności 😉 Gratulacje Sławek!

Kategoria 2004 i wyżej

Tutaj mamy już zwyciężce tej kategorii i jest nim Jakub Krukar z młodzieżówki Finisz Rymanów🙂 Jako jedyny ukończył 3 biegi aby móc być sklasifikowanym. BRAWO Kuba!

Kategoria 1994 do 2003

Potencjalnie ma tutaj szanse na triumf Dominik Kijowski w przypadku braku lub DNF Karola na NOCniku. Jako jedynie spełniają w tej kategorii wymóg trzech ukończonych imprez.

Kategoria 1984 – 1993

Wśród Pań wygrywa Monika Banasik – Gratulacje! Przewaga 1300 punktów pozwala już przyznać pierwsze miejsce właśnie Monice. Druga w tabeli jest Joanna Banaś a trzecia Natalia Gonet. W zależności od decyzji Natalii o starcie, szanse na podium pojawią się dla Marty Ochwat czy Renia Hołowaty.

Wśród Panów podobnie jak w OPEN, pierwsze i drugie miejsce to Artur Dzioba i Mateusz Pełdiak. Trzeci jest Sławek Kuliga a czwarty Sebastian Mazur FanPage. W przypadku braku lud DNF Mateusza, Sławek przy założeniu startu ma absolutne maksimum swoich możliwości mógł by wskoczyć jeszcze na drugie miejsce. Natomiast Seba dla odmiany, w przypadku braku startu lub DNF, Sławka, mógłby również tutaj zaatakować podium.

Kategoria 1974 do 1983

Tą kategorie wygrywa Ania Święch – GRATULACJE! Otwarta kwestia to dalsze lokaty, Jowita Burz-Paradowska, Katarzyna Trąbka-Więcław, mogą się jeszcze tutaj przetasować 🙂

Wśród Panów, pierwsze miejsce przypada dla Krzysztofa Banasika. Jednak nie jest jeszcze to przesądzone, trzeba ukończyć jeszcze najpierw NOCnik by przypieczetować swój triumf. Spadek na czwarte miejsce zalicza Wojtek Pajestka po DNF na RAWkach. Jak widać, wszystko może się bardzo szybko zmienić w równo obstawionej tabeli ligowej. Kosztem Wojtka, na trzecie miejsce wskakuje Marcin Jaracz!

Kategoria 1964 – 1973

Podium tutaj jest już ustalone, pozostała kwestia ostatecznych lokat. Trzecie miejsce zajmuje Dorota Habrat i nic tutaj się już nie zmieni. Otwarta kwestia, to pierwsza lokata, gdzie powalczą o nią,. Magda z Gosią.

U Panów, najbliżej wygranej jest Andrzej Kostka. Czy przypieczętuje zwycięstwo na NOCniku? 🙂 Kolejne lokaty to Jacek Więcław, Adam Krukar i Paweł Paradowski. Ciśnijcie Panowie do końca!

Kategoria 60+

Tutaj, brak jest Pań, spełniających kryteria ukończenia trzech startów. Blisko wywalczenia pierwszego miejsca jest Waldemar Czado i póki co jako jedyny ukończył trzy biegi. Mamy nadzieję, żę dołacza do niego Marek Mercik i Zbigniew Turosz!

Szczegółowe tabele punktowo dołączamy do tego posta. Natomiast zakończenie ligi zostało zaplanowane na 02.12.2023 w Ośrodek Wczasów Zdrowotnych “Rudawka”. Już teraz zapraszamy na zakończenie, rezerwujcie daty w kalendarzach! 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *