Regulamin MTrail Running Series

Regulamin

1. Organizator
Fundacja „LISTEK
ul. Ignacego Paderewskiego 190
35-330 Rzeszów

2. Uczestnicy
Uczestnikiem ligi staje się automatycznie każdy uczestnik dowolnego biegu organizowanego przez Fundację Listek, który ukończy dane zawody i zostanie sklasyfikowany w wynikach z imprezy.

Jedynym biegiem, który jest włączony do ligi a nie jest organizowany przez Fundację Listek jest bieg charytatywny Dwernik Kamień Trail.

3.Punktacja
Punkty w lidze zdobywane są przez uczestników na podstawie przyznanego rankingu za dany bieg w serwisie RMT (www.ratemytrail.com). Po każdym biegu wysyłane zostają wyniki do serwisu RMT, który na podstawie swojego algorytmu wylicza ranking za dany bieg zależny od trasy i czasu jej pokonania. Punkty przyznane bezpośrednio po wydarzeniu są tymczasowe i mogą się zmienić na wskutek aktualizacji punktacji w serwisie. Punktacja ostateczna i oficjalne zatwierdzenie ich w tabeli ligowej nastąpi nie później niż 05.12.2023. Organizator zastrzega nie ingerowanie w prowadzoną punktację w serwisie RMT i powierza wycenę punktową w całości serwisowi ratemytrail.com.

3.Klasyfikacja
Tabela ligowa liczy sumę punktów zdobytych na każdym z biegu. Aby być sklasyfikowanym należy ukończyć przynajmniej jeden bieg organizowany przez Fundację Listek. Nie gra roli klasa biegu, czyli jego dystans. System punktowy pozwala łączyć ze sobą różne długości tras na każdej z imprez. W początkowej fazie projektu ligowego zapewniamy przeprowadzenie kilku klasyfikacji.

OPEN – W tej klasyfikacji prowadzona jest ogólna tabela ligowa. Wygrywa najlepsza kobieta i najlepszy mężczyzna z najwyższą sumą punktów RMT zgromadzonych na biegach w ramach ligi. Wyróżnienia przewidziane są dla najlepszych TOP3 Kobiet i Mężczyzn.

WIEK – W tej klasyfikacji przewidujemy wyróżnienia dla najlepszej Kobiety i Mężczyzny z podziałem na kategorie wiekowe co 10 lat. Aby dany przedział wiekowy został wyróżniony zwycięzca musi mieć ukończone przynajmniej 3 biegi.

ZAJĄC – W tej klasyfikacji przewidujemy wyróżnienia dla najszybszych Kobiety i Mężczyzny z uwzględnieniem tylko trzech najlepszych rankingów jakie zdobyli w ramach ligi. Aby być sklasyfikowanym w tej kategorii należy ukończyć minimum 3 biegi w ramach ligi. W przypadku ukończenia większej ilości liczyć się będą trzy najlepsze.

RODZINA – W tej klasyfikacji przewidujemy wyróżnienia dla trzech najlepszych rodzin. Brane pod uwagę będą małżeństwa, rodzeństwa lub rodzic + dziecko.

4.Nagrody

Każdy uczestnik który ukończy wszystkie biegi ligowe otrzyma specjalny gadżet pamiątkowy.

Przewidujemy pamiątkowe dyplomy/statuetki dla najlepszych oraz nagrody rzeczowe.

Nagrody w ramach kategorii dublują się.

5. Tabela ligowa

Tabela ligowa będzie dostępna w serwisie ratemytrail.com oraz podgląd tabeli będzie możliwy na stronie Fundacji Listek. W celu dokładnego podglądu pełnej tabeli i punktów może być wymagana posiadanie konta PREMIUM zakupionego w serwisie ratemytrail.com.

6. Biegi liczone do klasyfikacji ligowej. Organizator zastrzega sobie wprowadzenie nowych wydarzeń w razie powstania w tym roku.

06.01.2023 Zamczyska Winter Trail
– 12km klasa RMT Short

29.04.2023 Mogiłą Fun&Run

– 12km klasa RMT Short

– 24km klasa RMT Short

20.05.2023 Ultramaraton Jaga-Kora
– 19km klasa RMT Short
– 33km klasa RMT Long
– 42km klasa RMT Long
– 70km klasa RMT Ultra
– 100km klasa RMT Ultra

10.06.2023 Zamczyska Trail

16.07.2023 Dwernik Kamień Trail
– 12km klasa RMT Short
– 24km klasa RMT Short

09.09.2023 RAWki na Surowo
– 29km

28.10.2023 NOCnik Trail
-19km klasa RMT Short

7. Zakończenie ligi

Za dzień zatwierdzenia tabeli ligowej i ogłoszenia oficjalnych wyników uznaje się 10.11.2023. Odbędzie się oficjalne zakończenie sezonu ligowego w grudniu 2023, połączone z ceremonią wręczenia nagród 02.12.2023 w Rudawce Rymanowskiej.