Regulamin MTrail Running Series

Regulamin

1. Organizator
Fundacja „LISTEK
ul. Ignacego Paderewskiego 190
35-330 Rzeszów

2. Uczestnicy
Uczestnikiem ligi staje się automatycznie każdy uczestnik dowolnego biegu organizowanego przez Fundację Listek, który ukończy dane zawody i zostanie sklasyfikowany w wynikach z imprezy.

Jedynym biegiem, który jest włączony do ligi a nie jest organizowany przez Fundację Listek jest bieg charytatywny Dwernik Kamień Trail.

3. Punktacja
Punkty w lidze zdobywane są przez uczestników na podstawie przyznanego rankingu za dany bieg w serwisie RMT (www.ratemytrail.com). Po każdym biegu wysyłane zostają wyniki do serwisu RMT, który na podstawie swojego algorytmu wylicza ranking za dany bieg zależny od trasy i czasu jej pokonania. Punkty przyznane bezpośrednio po wydarzeniu są tymczasowe i mogą się zmienić na wskutek aktualizacji punktacji w serwisie. Punktacja ostateczna i oficjalne zatwierdzenie ich w tabeli ligowej nastąpi nie później niż 10.11.2024. Organizator zastrzega nie ingerowanie w prowadzoną punktację w serwisie RMT i powierza wycenę punktową w całości serwisowi ratemytrail.com.

3. Klasyfikacja
Tabela ligowa liczy sumę punktów zdobytych na każdym z biegu. Aby być sklasyfikowanym należy ukończyć przynajmniej jeden bieg organizowany przez Fundację Listek. Nie gra roli klasa biegu, czyli jego dystans. System punktowy pozwala łączyć ze sobą różne długości tras na każdej z imprez.

OPEN – W tej klasyfikacji prowadzona jest ogólna tabela ligowa. Wygrywa najlepsza kobieta i najlepszy mężczyzna z najwyższą sumą punktów RMT zgromadzonych na biegach w ramach ligi. Wyróżnienia przewidziane są dla najlepszych TOP3 Kobiet i Mężczyzn.

WIEK – W tej klasyfikacji przewidujemy wyróżnienia dla TOP3 najlepszych Kobiet i Mężczyzn z podziałem na kategorie wiekowe co 10 lat:
– Poniżej 20 / 20-29/ 30-39 / 40-49 / 50-59 / 60-69 / 70+
Aby zostać klasyfikowanym w tej kategorii należy mieć ukończone przynajmniej 4 biegi.

ZAJĄC – W tej klasyfikacji przewidujemy wyróżnienia dla najszybszych Kobiety i Mężczyzny z uwzględnieniem tylko trzech najlepszych rankingów jakie zdobyli w ramach ligi. Aby być sklasyfikowanym w tej kategorii należy ukończyć minimum 3 biegi w ramach ligi. W przypadku ukończenia większej ilości liczyć się będą trzy najlepsze. Punkty liczone są jako średni ranking z trzech najlepszych imprez.

RODZINA – W tej klasyfikacji przewidujemy wyróżnienia dla trzech najlepszych rodzin. Brane pod uwagę będą małżeństwa, rodzeństwa lub rodzic + dziecko. Wymagane jest wcześniejsze zgłoszenie organizatorowi chęci udziału w tej klasyfikacji.

4. Nagrody

a) Uczestnik, który weźmie udział w każdym biegu ligowym otrzyma pamiątkową koszulkę finishera. Aby być uznanym za uczestnika, należy wystartować w każdym biegu. Organizator dopuszcza możliwość wyróżnienia w przypadku uzyskania DNF (start ale bez dobiegnięcia na metę) tylko w jednym starcie. Organizator natomiast nie dopuszcza możliwości wyróżnienia jeżeli w którymkolwiek ze startów uczestnik otrzymał status DSQ (dyskwalifikacja).

b) Pamiątkowe statuetki w kategoriach OPEN.

c) Pamiątkowe dyplomy w kategoriach wiekowych.

d) Vouchery do wykorzystania w sezonie 2025 na biegi Fundacji Listek otrzymają wszyscy nagrodzeni w ramach kategorii wiekowych.

  • Nagrody w ramach kategorii OPEN i wiekowych dublują się.
  • Wręcznie nagród odbędzie się w listopadzie 2024 w Ośrodku Wczasów Zdrowotnych w Rudawce Rymanowskiej

5. Tabela ligowa

Tabela ligowa będzie dostępna w serwisie ratemytrail.com oraz podgląd tabeli będzie możliwy na stronie Fundacji Listek – tutaj. W celu dokładnego podglądu pełnej tabeli wymagane jest posiadanie konta w serwisie ratemytrail. Może być wymagane również posiadanie konta PREMIUM zakupionego w serwisie ratemytrail.com.

6. Biegi liczone do klasyfikacji ligowej.
Organizator zastrzega sobie wprowadzenie nowych wydarzeń w razie powstania w tym roku.

06.01.2024 Zamczyska Winter Trail
– 12km

28.04.2024 Zamczyska Trail
– 10km
– 20km

25.05.2024 Ultramaraton Jaga-Kora
– 19km
– 33km
– 42km
– 70km
– 100km

14.07.2024 Dwernik Kamień Trail
– 12km
– 24km

07.09.2024 RAWki na Surowo
– 29km

Październik NOCnik Trail
-19km klasa RMT Short

8. Zapisy

Zapisy na biegi ligowe organizowane przez Fundację Listek odbywają się zawsze w systemie raatiming.pl, natomiast na bieg charytatywny Dwernik Kamień Trail w serwisie chronotex.pl

7. Zakończenie ligi

Za dzień zatwierdzenia tabeli ligowej i ogłoszenia oficjalnych wyników uznaje się 10.11.2024. Odbędzie się oficjalne zakończenie sezonu ligowego w listopadzie 2024, połączone z ceremonią wręczenia nagród w Rudawce Rymanowskiej.