Regulamin Ligi LTL

Regulamin

1. Organizator
Fundacja „LISTEK
ul. Ignacego Paderewskiego 190
35-330 Rzeszów

2. Uczestnicy
Uczestnikiem ligi staje się automatycznie każdy uczestnik dowolnego biegu organizowanego przez Fundację Listek, który ukończy dane zawody i zostanie sklasyfikowany w wynikach z imprezy.

3.Punktacja
Punkty w lidze zdobywane są przez uczestników na podstawie przyznanego rankingu za dany bieg w serwisie RMT (www.ratemytrail.com). Po każdym biegu wysyłane zostają wyniki do serwisu RMT, który na podstawie swojego algorytmu wylicza ranking za dany bieg zależny od trasy i czasu jej pokonania. Punkty przyznane bezpośrednio po wydarzeniu są tymczasowe i mogą się zmienić na wskutek aktualizacji punktacji w serwisie. Punktacja ostateczna i oficjalne zatwierdzenie ich w tabeli ligowej nastąpi nie później niż 04.12.2022. Organizator zastrzega nie ingerowanie w prowadzoną punktację w serwisie RMT i powierza wycenę punktówą w całości serwisowi ratemytrail.com.

3.Klasyfikacja
Tabela ligowa liczy sumę punktów zdobytych na każdym z biegu. Aby być sklasyfikowanym należy ukończyć przynajmniej jeden bieg organizowany przez Fundację Listek. Nie gra roli klasa biegu, czyli jego dystans. System punktowy pozwala łączyć ze sobą różne długości tras na każdej z imprez. W początkowej fazie projektu ligowego zapewniamy klasyfikację najlepszych TOP3 kobiet i mężczyzn w kategorii OPEN*. W miarę rozwoju projektu w trakcie sezonu przewidujemy również klasyfikację WIEK*, klasyfikację KLASA* – short/long/ultra oraz klasyfikację FAST*. Objaśnienie kategorii poniżej:

OPEN – W tej klasyfikacji prowadzona jest ogólna tabela ligowa. Wygrywa najlepsza kobieta i najlepszy mężczyzna z najwyższą sumą punktów RMT zgromadzonych na biegach w ramach ligi. Wyróżnienia przewidziane są dla najlepszych TOP3 Kobiet i Mężczyzn.

WIEK – W tej potencjalnej klasyfikacji przewidujemy wyróżnienia dla TOP3 Kobiet i Mężczyzn w tabeli OPEN z podziałem jednak na kategorie wiekowe.

KLASA – W tej potencjalnej klasyfikacji przewidujemy wyróżnienia dla TOP3 Kobiet i Mężczyzn w tabeli OPEN z podziałem na dystanse jakie ukończyli: short/long/ultra. j Jaka jest klasa wybranej przez siebie trasy w ramach imprezy można sprawdzić w serwisie ratemytrail.com. Aby

FAST – W tej potencjalnej klasyfikacji przewidujemy wyróżnienia dla TOP3 Kobiet i Mężczyzn z uwzględnieniem tylko trzech najlepszych rankingów jakie zdobyli w ramach ligi. Aby być sklasyfikowanym w tej kategorii należy ukończyć minimum 3 biegi w ramach ligi. W przypadku ukończenia większej ilości liczyć się będą trzy najlepsze.

4.Nagrody

Każdy kto ukończy wszystkie biegi ligowe otrzyma specjalny gadżet pamiątkowy.

Przewidujemy pamiątkowe dyplomy/statuetki dla najleposzych w kategorii OPEN oraz nagrody rzeczowe. W innych kategoriach w chwili obecnej określanych jako potencjalne przewidujemy pamiątkowe dyplomy/statuetki oraz nagrody rzeczowe w miarę pozyskania sponsorów i rozwoju projektu.

Nagrody w ramach kategorii dublują się.

5. Tabela ligowa

Tabela ligowa będzie dostępna w serwisie ratemytrail.com oraz podgląd tabeli będzie możliwy na stronie Fundacji Listek. W celu dokładnego podglądu pełnej tabeli i punktów może być wymagana posiadanie konta PREMIUM zakupionego w serwisie ratemytrail.com.

6. Biegi liczone do klasyfikacji ligowej. Organizator zastrzega sobie wprowadzenie nowych wydarzeń w razie powstania w tym roku.

30.04.2022 Mogiła Fun&Run (strona biegu TUTAJ)
– 12km klasa RMT Short
– 24km klasa RMT Short
Bieg w serwisie RMT znajdziesz TUTAJ.

21.05.2022 Ultramaraton Jaga-Kora (strona biegu TUTAJ)
– 19km klasa RMT Short
– 37km klasa RMT Long
– 42km klasa RMT Long
– 70km klasa RMT Ultra
– 105km klasa RMT Ultra
Bieg w serwisie RMT znajdziesz TUTAJ.

11.06.2022 Zamczyska Trail (strona biegu TUTAJ)
– 4km klasa RMT zero
– 10km klasa RMT Short
– 21km klasa RMT Short
Bieg w serwisie RMT znajdziesz TUTAJ.

13-14.08.2022 Ultramaraton Magurski (strona biegu TUTAJ)
– 10km klasa RMT Short
– 23km klasa RMT Short
– 48km klasa RMT Long
– 84km klasa RMT Ultra
– 105km klasa RMT Ultra
Bieg w serwisie RMT znajdziesz TUTAJ.

04.09.2022 Zamieszaniec RUN (strona biegu TUTAJ)
– 20km klasa RMT Short
– 60km klasa RMT Long
Bieg w serwisie RMT znajdziesz TUTAJ.

26.11.2022 NOCnik Trail (strona biegu TUTAJ)
– 10km klasa RMT Short
– 20km klasa RMT Short
Bieg w serwisie RMT znajdziesz TUTAJ.
Zapisy i regulamin imprezy NOCnik Trail pojawią się do końca kwietnia 2022.

7. Zakończenie ligi

Za dzień zatwierdzenia tabeli ligowej i ogłoszenia oficjalnych wyników uznaje się 04.12.2022. Odbędzie się oficjalne zakończenie sezonu ligowego 2022 w grudniu 2022.